Úvod > O NÁS

CHOVATELSKÁ STANICE

 

DIPLOMATE AMBASSADEUR

FRANCOUZKÝ BULDOČEK    A    ANGLICKÝ BULDOK

 

Naše chovatelská stanice je registrována FCI a ČMKU.

 

Jsme členy Moravskoslezského buldok mops klubu (MSBMK).

 

Psi jsou naší vášní již od dětství. Na cvičáku jsme trávili všechny volné odpoledne, večery a víkendy. Asi jako mnoho z vás, začínali jsme jako děti na psech bez průkazu původu. Šlo o německé ovčáky a německé boxery. Byla to škola k nezaplacení, která nás naučila pocitu zodpovědnosti a pochopení psí duše a psího myšlení. Naučili jsme se respektovat psí vlastnosti a naučit se z nich těžit, nikoli u nich hledat vlastnosti lidské a tak je polidšťovat. Všichni naši dnešní psi s námi žijí v domě, jsou plně socializovaní a jezdí s námi nejen na psí výstavy, ale také do města, na památky, na dovolenou, na běžky, bereme je s sebou do restaurace a občas dokonce i do kina (kino Aero na pražském Žižkově). Všichni jsou výborně vychovaní. Ostatně, na správné charakterové vlastnosti klademe stejný důraz jako na výborný exteriér - nikdy bychom nechovali na psovi nemocném či povahově zkaženém!

 

Založení chovatelské stanice bylo přirozeným vyvrcholením naší dlouhodobé lásky ke psům. V současné době máme pouze čistokrevné psy s průkazem původu, které jsme vždy dlouhodobě a pečlivě vybírali na základě krevních linií, vzhledu, charakteru a úspěšnosti rodičů a samozřejmě z hlediska výborného zdraví. Každý náš pes či fena má svou samostatnou prezentaci ve své rubrice, kde se snažíme popsat nejen jeho rodokmen a výstavní úspěchy, ale také jeho osobnost.
A proč jsme se rozhodli chovat zrovna francouzské buldočky a anglické buldoky? Když byly naší německé boxerce En Amie z Černého jezera 3 roky, zemřela naše druhá fena, německá ovčanda Dixi ze Zdenkova dvora (na torzi žaludku). Byla to velká rána nejen pro nás, ale také pro Aminku (jak En Amie říkáme). Když jsme viděli její apatičnost, padlo rozhodnutí pořídit si dalšího psa. Protože jsme v té době bydleli v malém bytě ve velkém městě, zvolili jsme francouzského buldočka, který je ideálním společníkem do města. Placaté čumáky se k sobě prostě hodí a kombinace německý boxer + francouzský buldoček nemůže být špatnou volbou.

 

Prvního francouzského buldočka jsme si přivezli přímo z Francie od zkušené chovatelky Mme. Poinsot.
Ke koupi naší první feny anglického buldoka a fenky francouzského buldočka už nebylo daleko. Holky jsme vybírali již s tím, že právě ony budou zakladatelky našeho chovu. Tato vize se právě naplňuje. Naše chovatelská stanice je naším rodinným stříbrem, na které jsme pyšní.

 

Stanovili jsme si následující pravidla našeho chovu:

 

VŽDY CHOVAT:

 

  • NA UCHOVNĚNÝCH PSECH S PRŮKAZEM PŮVODU
  • NA ZDRAVÝCH PSECH
  • S LÁSKOU, PÉČÍ
  • S VIZÍ DO BUDOUCNOSTI

 

NIKDY NECHOVAT:

 

  • POKUD JE NUTNO DĚLAT KOMPROMISY OHLEDNĚ KVALITY ZVÍŘAT ČI ZDRAVÍ
  • VÝHRADNĚ NA NAŠICH VLASTNÍCH PSECH
  • S VIDINOU ZISKU

 

Možná bychom ještě rádi dodali, že cesta k úspěchu v chovu psů je cesta dlouhá, trnitá a lemovaná bodláčím. Již jsme však vykročili a budeme se prodírat dál, protože i na této cestě potkáváme spoustu radosti, štěstí a spokojenosti pro nás i naše pejsky - a to za to přece stojí!

 

Přejeme Vám příjemný pobyt na našich stránkách

 

Petr a Lenka Kaškovi

NAŠE RODINA

Datum aktualizace článku: 2015-06-23